Політехніки висадили вздовж вулиці Борщагівської граби, дуби, каштани, клени та акації. До озеленення студмістечка доєдналися студенти, викладачі, волонтери й діти.
Тепер на ще одну зелену зону в студмістечку стане більше.
КПІ вже 20 років поспіль організовує конференції, теми яких охоплюють різні галузі науки.
Цього разу учасники з різних країн світу представили доповіді із соціоекономічних питань, проблем стійкого розвитку, космічних знімків тощо.
До 125-річчя нашого університету творчі колективи ЦКМ виконали україномовний варіант «Маршу КПІ» в редакції групи ветеранів Хорової капели 2017 року.
Автор музики й тексту російською мовою — Володимир Чубинський, правнук автора слів Державного гімну України, випускник КПІ, активний учасник Хорової капели.
МАРШ КПІ
Музика і текст Володимира Чубинського
Редакція 2017 року групи ветеранів капели
Пісня студентська у небо злітає,
чує уся Україна її,
бо голоси наші в співі єднає
славне ім'я – КПІ.
ПРИСПІВ:
Ми йдемо – ясна блакить над головою,
всі шляхи для нас відкриті у житті.
Ми пишаємось тобою,
славетний, гордий КПІ!
Роки навчання промчать неповторні,
вийдуть у світ вихованці твої.
Буднів натхнення й окрилену творчість
ти нам даєш, КПІ.
ПРИСПІВ.
Юність нестримну і зрілі сивини
ти поєднав у великій сім'ї.
Ми – політехніків дружна родина,
Діти твої, КПІ!
ПРИСПІВ.
«Марш КПІ» було створено в 1953 році.
КПІ поглиблює співпрацю з ДК «Укроборонпром». Розвиваючи попередній досвід підготовки управлінців у сфері оборонно-промислового комплексу, нині впроваджують й нові програми з підготовки інженерів-конструкторів, розробників військової техніки та озброєння. Поглиблення такої співпраці дасть змогу створювати інноваційні розробки та зміцнювати оборонну сферу України.
У КПІ – перший випуск Школи професійного розвитку інженерів-конструкторів. Сорок інженерів-конструкторів ДК «Укроборонпром» отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації. Навчання, його що проводили викладачі КПІ, тривало три місяці дистанційно й очно. Програма складалася з трьох модулів: системна інженерія, сучасні інформаційні технології в наукоємних виробництвах і управління інноваціями.
Мета візиту – обговорення нагальних питань оборонного комплексу. Учасники домовились ініціювати зустріч з профільним віцепрем’єр-міністром Олегом Уруським, щоб спільно розробити новий підхід до розвитку оборонно-промислової галузі України.
У КПІ вручили сертифікат першим випускникам програми підвищення кваліфікації «Впровадження стандартизації та системи менеджменту якості на підприємствах та в організаціях оборонно-промислового комплексу». Програму, що тривала два з половиною місяці в дистанційному режимі, закінчили 25 слухачів.
Університет підписав меморандум про співпрацю з Nokia Solutions and Networks Ukraine. На базі ІТС почне працювати центр технології 5G, де готуватимуть висококваліфікованих фахівців для роботи з п’ятим поколінням мереж. У межах стартапів науковці, викладачі й студенти запроваджуватимуть нові технічні рішення на основі 5G
Які можливості дає Інститут телекомунікаційних систем КПІ. Чому випускники ІТС працюють в ІТ. Як отримати подвійний диплом і влаштуватися на роботу за кордоном. У випуску CAMPUS #4 Каріна Жара, студентка 3-го курсу ІТС, розповідає про спільну наукову роботу студентів і викладачів ІТС, ділиться власним досвідом працевлаштування й пояснює, чому не прагне переїхати за кордон. Проєкт КПІмедіа.
Відео з міжнародної конференції із системного аналізу та інтелектуальних обчислень. Учасники з різних країн світу представили доповіді з приводу соціоекономічних питань, проблем стійкого розвитку, космічних знімків тощо.
Чому КПІшники створюють власні гуртки? Що відбувається на базі ІАТ і чому туди йдуть студенти інших факультетів? Коли злетить літак, створений в ангарі столичної політехніки? І чи допустять до його випробувань студентів? Про це проєкті CAMPUS розповідає студент 3-го курсу ІАТ Генріх Тітов.
Презентація інституту аерокосмічних технологій Київської політехніки — про структуру інституту, дуальну освіту, міжнародну співпрацю, гуртки, карʼєрні перспективи.
Як перемогти в конкурсі студентської мобільності й поїхати навчатися за кордон. Чим приваблює студентів навчання в Японії. Який проєкт інженера-КПІшника може вистрілити під час війни. Як знайти інвестора для масового виробництва. Як стати переможцем конкурсу стартапів Sikorsky Challenge. І як просувати власні унікальні винаходи. Про це розповідає випускник-бакалавр, студент 4-го курсу ММІ Антон Тихоненко в новому випуску проєкту CAMPUS каналу КПІмедіа.
Як пройти відбір на дуальну освіту й отримати контракт, оплачений компанією-партнером. Чим вигідний такий формат для студента. Про перспективи студентів-дуальників розповів пʼятикурсник ММІ Євген Савчук у свіжому випуску CAMPUS каналу КПІмедіа.
До 125-річчя Київської політехніки творчі колективи Центру культури та мистецтв КПІ виконали україномовний варіант «Маршу КПІ» в редакції групи ветеранів Хорової капели 2017 року.
Автор музики й тексту російською мовою — Володимир Чубинський, правнук автора слів Державного гімну України, випускник КПІ, активний учасник Хорової капели.
Сюжет «Суспільного» про авіаконструктора Ігоря Сікорського і його розробки — від «Іллі Муромця» до найвідоміших гелікоптерів, які обслуговують армію США та цивільні об’єкти, а також про київські місця Сікорського.
Викладачі та студенти КПІ розповідають про створення і виведення наносупутника PolyITAN-HP-30 на орбіту.
3 січня 2023 року ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був КПІшний PolyITAN-HP-30.
На орбіті PolyITAN-HP-30 досліджуватиме ефективність унікальних алюмінієвих теплових мінітруб, що їх створили київські політехніки. Вони є основним елементом систем термостабілізації для космічних апаратів. Навіть маленька теплова потужність без відведення може стати причиною виходу з ладу.
Пряма трансляція запуску КПІшного наносупутника PolyITAN-HP-30.
3 січня 2023 року ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був і КПІшний PolyITAN-HP-30.
На супутникові проводять науковий експеримент з дослідження ефективності теплових труб — як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.
21 грудня 2020-го відбулася зустріч науковців КПІ з представниками влади та Державного космічного агентства, на якій презентовано космічні проєкти університету. Система угруповання супутників, які розробляються в КПІ, не має аналогів в Україні. Їх можна використовувати для георозвідки, оборонного та аграрного секторів. Співпраця науковців і держави дасть змогу вивести космічну галузь України на новий рівень.
Матеріал новинної агенції УНІАН про проєкт Mars Hopper: перспективи міжнародного проєкту NASA для українського винахідника. Гість студії — переможець NASA Space Apps Challenge Олександр Буткалюк. Тема обговорення — участь українця в престижному конкурсі й перемога в ньому, а також доля винахідників і науковців в Україні.
Проєкт Mars Hopper — ідея марсіанського літака, який буде використовувати вуглекислий газ для створення тяги. З вуглекислого газу складається атмосфера Марса та лід на його полярних шапках. Видобувши сухий лід, його можна нагріти термоізотопним генератором, довести до надкритичного стану і випустити назад в атмосферу Марса з великою швидкістю!
Таким чином, злітаючи й сідаючи, цей апарат зможе покрити величезну територію і надати безліч даних про полярні шапки Марса та атмосферу.
Космічна програма КПІ — один з головних векторів розвитку політехніки: створення мікро- і наносупутників для вивчення космосу, лабораторії для тестування розробок, співпраця з конструкторським бюро «Південним», участь у європейських програмах. «Горизонт 2020» і «Горизонт Європа».
Історія КПІ: новітній період. Важкі умови функціонування та розвитку періоду незалежності, реформування, сучасні досягнення й науково-технологічний внесок інституту в захист України під час воєнного конфлікту з РФ.
Історія годинника на головному корпусі Київської політехніки: хто й коли його створив і хто написав мелодію, що до сьогодні долинає щогодини з першого корпусу.
Історія Київської політехніки в період Другої світової війни. Окупація Києва, мобілізація, робота на оборону, евакуація інституту в Ташкент, зварювання Патонів і танки Т-34, повернення інституту у звільнений Київ, повоєнна відбудова кампусу.
Біографія інженерів Євгена і Бориса Патонів. Мости, робота в КПІ, електрозварювання, зварка в космосі та внесок Патонів у перемогу в Другій світовій війні.
Радянський період Київської політехніки. Робітничий факультет, класовий підхід, комуністичний осередок, нова економічна політика, становлення Української академії наук, Корольов у КПІ, радянські репресії.
Біографічний фільм про авіаконструктора Сергія Корольова — від дитинства в Чернігові й уперше побаченого літака до навчання в КПІ та перших інженерних звершень.
Студентське життя в КПІ на початку 20-го століття, в епіцентрі революційного Києва: політика Олександра ІІ, студентські протести та антибільшовицькі настрої в кампусі, три революції й громадянська війна.
Роль КПІ в науковому житті Києва на початку 20-го століття. Про зародження української авіації, перші обчислювальні машини, вклад Патона і Артем’єва та роботу українських науковців усупереч репресіям радянських часів.