У Київській політехніці почала працювати програма «Освіта без обмежень», у межах якої встановлено пандуси, кнопки виклику персоналу та проєктуються спеціальні ліфти до укриттів.
А вже влітку частину гуртожитку №1 переобладнають спеціально для потреб людей з інвалідністю. Баварська асоціація будівельної промисловості вирішила допомогти зреалізувати цей проєкт.
Впродовж короткого візиту турецький дипломат пройшовся територією КПІ, відвідав наш музей разом із проректором із міжнародних зв’язків, член-кореспондентом НАН України Сергієм Сидоренком, обговорив перспективи дальшої співпраці з ректором, академіком НАН України Михайлом Згуровським, а також виступив перед студентами та викладачами КПІ. Промова представника офіційної Анкари стосувалася дружніх відносин між нашими країнами.
КПІ ім. Ігоря Сікорського активно співпрацює з турецькими партнерами в багатьох галузях. Розширюються зв’язки у сфері ядерних технологій, виконуються проєкти за кількома спеціальностями в межах програм MEVLANA та ERASMUS+.
Окрім того, розглядаються перспективи створення в КПІ Українсько-Турецького центру співробітництва,.
Щиро сподіваємося, що візит пана Посла стане додатковим стимулом для поглиблення взаємовигідного партнерства.
У КПІ завітали представники Посольства Республіки Узбекистан в Україні. Гості ознайомилися з історією Київської політехніки, дізналися про життя видатних учених, діяльність яких тісно пов’язана з КПІ. Також сторони обговорили співпрацю, зокрема в інноваційній сфері.
Представники університетів Алмати відвідали КПІ й підписали меморандум про співпрацю. Серед основних її напрямів — енергетика, телекомунікації, космічні технології та інформаційна безпека. Таке партнерство дасть змогу студентам і викладачам обмінюватися досвідом та підвищувати рівень знань.
У жовтні 2012 року студенти, викладачі, аспіранти й науковці КПІ мали змогу особисто прослухати лекцію Роджера Пенроуза про проблеми сучасної космології та астрофізики. Тоді ж професору було вручено диплом, мантію та пам’ятний знак Почесного доктора КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Свою промову Роджер Пенроуз розпочав такими словами: «…Візит до університету, де вчилися і працювали видатні науковці, імена яких я пам’ятаю з дитинства, – це для мене велика честь. Тим більше я вдячний за присудження мені звання Почесного доктора КПІ ім. Ігоря Сікорського».
Під час зустрічі йшлося про обмін успішними практиками, створення транснаціональних партнерств і розширення академічної мобільності. Ратко Кнезевіч з-поміж інших обговорюваних питань наголосив на важливості участі КПІ в програмі Erasmus+.
Новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі відвідав КПІ. Серед можливих напрямів українсько-японських відносин пан посол виділив ІТ, космос, медицину й фармакологію, сільське господарство та електромашинобудування.
У КПІ відбулася зустріч з новопризначеним послом Ізраїлю в Україні Міхаелем Бродським. Гостя ознайомили з науковими школами та інноваційними напрямами діяльності Київської політехніки. Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку інноваційного бізнесу та перспективи співпраці в цьому напрямі, а також можливість створення бізнес-інкубатору.
Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні пані Елена Летісія Тереса Мікусінска й відомий аргентинський біохімік, інфекціоніст, доктор молекулярної фармакології Пабло Ґольдшмідт відвідали КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Гості ознайомилися з діяльністю університету й обговорили з університетським керівництвом дальші перспективи співпраці в культурній, освітній та науковій царинах. Пан Ґольдшмідт прочитав лекцію для студентів і викладачів факультету біомедичної інженерії та факультету біотехнології і біотехніки.
До річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції до Київської політехніки завітав генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі. Він прочитав онлайн-лекцію студентам КПІ, відповів на їхні запитання та наголосив, що МАГАТЕ заохочує випускників до роботи й надає кар’єрні можливості – випускники КПІ не є винятком. КПІ звернувся до МАГАТЕ з пропозицією відкрити магістерську програму підготовки фахівців із виведення з експлуатації атомних електростанцій, яких дуже не вистачає ринку праці.
Київська політехніка презентувала своє інноваційне середовище Sikorsky Challenge та його здобутки, розробки у космічній галузі новопризначеному генконсулу України у Сан-Франциско. Сторони обговорили питання майбутньої співпраці.
Сторони обговорили можливості співпраці КПІ та провідних технічних університетів Республіки Ірак. Також на зустрічі йшлося про вступ і навчання студентів з Іраку в КПІ. На сьогодні набір іноземних студентів ще триває.
Київську політехніку відвідав військово-повітряний аташе при Посольстві США в Україні підполковник Джон Картер. Під час зустрічі йшлося про можливості КПІ в космічній та оборонній галузях і шляхи розвитку співпраці КПІ з партнерами зі США. Пана Картера зацікавила інноваційна діяльність КПІ й досвід у розробленні наносупутників.
Учасники зустрічі обговорили перспективи співпраці України та Японії.
Сергій Корсунський підкреслив зацікавленість Японії у залученні українського наукового-технічного потенціалу. І повідомив, що розраховує на поглиблення двостороннього співробітництва
До КПІ завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан в Україні Валі Монавар і голова Офісу національної безпеки Афганістану бригадний генерал Садат Хошал. Гості відвідали КПІ вперше, але тепер упевнені, що повернуться знову й що афганські студенти навчатимуться в Київській політехніці.
"Ілана Бистрицька – спеціаліст з управління ланцюгами постачання – відвідала КПІ. Під час зустрічі обговорили деталі подальшої співпраці.
Пані Ілана ділитиметься зі студентами своїм досвідом у сфері логістики та розвитку стартапів. КПІшники дізнаються, як застосовувати теоретичні знання на практиці, зокрема в бізнес-середовищі."
До КПІ завітала Надзвичайний і Уповноважений Посол Аргентинської Республіки в Україні пані Елена Летисія Мікусінскі. Сторони обговорили співпрацю у сфері наукових технологій, створенні бізнес-інкубаторів і можливе створення у КПІ Українсько-Аргентинського центру.
З робочим візитом у кампус університету завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні. Дипломат ознайомився з науковими школами КПІ, побував у Політехнічному музеї, смартукритті.
«Я вважаю, що університет, який я відвідав, сьогодні один з найкращих в Україні», — пан Александру Віктор Мікула.