Студенти Київської політехніки створили лазер, який моніторить стан водойм на будь-якій відстані! У розробці більш як сотня таких аналізаторів, і Європа вже бере проєкт під своє фінансування!
«Взяти найкраще, прибрати найгірше та зробити ідеальний український продукт!» — кажуть майбутні інженери з механіко-машинобудівного факультету КПІ. І це не єдина унікальна розробка студентів. У співпраці з лікарями інженери НН ММІ розробляють методи, що можуть не лише полагодити, а й відновити пошкоджені кістки.
Наносупутник PolyITAN-12U, що його створили студенти й науковці Київської політехніки, вже наступного року мають відправити на орбіту. Такого масштабного наносупутника, який буде досліджувати поверхню Землі, в Україні ще не запускали. 🎥 Про наукові дослідження та майбутнє України в космосі у сюжеті «Суспільне Культура» розповів проректор з наукової роботи КПІ Віталій Пасічник.
Пристрій подає до вуха звуковий сигнал, скануючи та аналізуючи слухову систему. Розробка, на відміну від аналогів, враховує індивідуальні особливості слухової системи кожного пацієнта. Апарат може вчасно виявити хворобу й запобігти втраті слуху. 🎥 Про відмінності від конкурентів та унікальні особливості — у відео.
У Київській політехніці студенти ІАТ збирають макет ракети «Маяк-SH-5». Основну роботу виконують молоді учасники команди, щоб здобути спеціальні знання й навчитися користуватися інструментами. Надалі макет ракети встановлять у парку Піонерів Авіації. Більше про ІАТ – за посиланням: https://iat.kpi.ua
КПІшник Євген Ударов, вирішивши виростити рослину з насіння, зіштовхнувся з потребою регулярного поливу паростка. Це й надихнуло хлопця на створення смартгорщика. Пристрій ідеально підійде для тих, кому подобаються кімнатні рослини, але не надто подобається доглядати за ними. Розумний девайс поливає рослини без допомоги людини, просто конденсуючи вологу з повітря. Нині винахідник удосконалює смартпот і розмірковує, як запустити його у масове виробництво.
З унікальною системою реабілітації, що її розробив аспірант ФБМІ Олександр Кривякін, можна професійно реабілітувати пацієнта в зручному для нього місці. Апарат дає змогу комплексно розвивати мʼязову моторику в дітей з ДЦП, хворих з постінсультними станами й людей з травмами спинного та головного мозку.
Унікальні технології – це проєкт про наукові розробки та досягнення талановитих КПІшників, які своїми винаходами доводять, що технічна освіта це престижно. Першокурсник КПІ Дмитро Соломянюк здобув бронзу на Міжнародному конкурсі наукових проєктів у Бразилії. Він запропонував утилізувати пластикові відходи за допомогою безпечної для людини капсульованої бактерії. Перемогу 18-річний українець здобув серед учасників із 35 країн світу.
Ці хлопці навчаються в Київській політехніці. Вони називають себе «K.I.S.S.» і точно знають, як зменшити вартість авіаподорожей. Їхнє ноу-хау стало найкращим на локальному етапі хакатону від NASA Space Apps Challenge 2019, який відбувся у Дніпрі. КПІшники запропонували інноваційний спосіб удосконалення бортової системи літака, що дасть змогу авіакомпаніям заощаджувати на пальному й скоротити час обслуговування повітряного судна. Мінімізована кількість дротових мереж комунікації літака суттєво зменшить вагу авіасудна. За зразок КПІшники взяли систему, яку використовують у сучасних електромобілях. Нині команда на повну готується до фіналу міжнародного етапу конкурсу NASA Space Apps Challenge. K.I.S.S. створили анімацію, в якій наочно показали свою ідею в дії. Абсолютний переможець NASA Space Apps Challenge зможе потрапити на запуск ракети на головному космодромі США у Флориді. Хто ним стане – дізнаємось уже невдовзі. Сподіваємось – це буде команда КПІ K.I.S.S.
У Київській політехніці студенти ІАТ будують студентський одномісний легкомоторний літак Dioma. Літальний апарат ІАТівці створюють спільно з компанією «Аеропракт». Студенти навчаються проєктування та конструювання літака. Опановують уміння працювати з інструментами. Завершити виготовлення всіх елементів літака й провести старт випробування студенти планують уже до кінця 2021 року.
КПІшники створили комп’ютерну програму, що дозволяє розуміти жестову мову, а отже покращити комунікацію осіб з порушеннями слуху та мовлення. Програма розпізнає жестову мову з камери пристрою та перекладає в текстовий вигляд. В подальшому розробники планують розширити функціонал програми, щоб вона розпізнавала більше жестів та випустити версію для смартфонів.
Студент КПІ розробив 3D-мапу укриттів Київської політехніки. Вебзастосунок допомагає зорієнтуватися під час повітряної тривоги й швидко знайти безпечне місце. Цей проєкт — студентська ініціатива за підтримки служби цивільного захисту. ⚡️ Переглянути мапу можна за посиланням: https://sp.kpi.ua/map/
Евакуаційний наземний дрон, який рятує не лише поранених, а й медиків. Київські політехніки створюють ноші, що їх розробив переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов.
Складані ноші дуже легкі, компактні, легко вміщаються в багажник автомобіля та мають схвальні відгуки від військових.
Кожен охочий може доєднатись до команди розробників чи допомогти матеріально.
Контакти студента-розробника:
Іван Підпалько
Телеграм: https://t.me/Pidpalko
Телефон: (068) 640 16 42