МЕДІАархів КПІ ім. Ігоря Сікорського

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського є одним з найбільших навчальних закладів Європи. У ньому навчається майже 25 тисяч студентів, аспірантів і докторантів, зокрема й студенти-іноземці. Кожен шостий студент Києва здобуває освіту в КПІ. Кожен двадцять п’ятий професор і доцент України — викладач КПІ. У технічних вишах країни кожен п’ятий факультет і кафедра — це факультет або кафедра КПІ.

Візія КПІ ім. Ігоря Сікорського — допомагати будувати суспільство майбутнього на засадах концепції сталого розвитку. Бути технічним університетом дослідницького типу світового рівня. Створювати всі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних продукувати сучасні наукові знання та розробляти інноваційні технології на благо людства і забезпечувати гідне місце України у світовій спільноті. Сьогодні ж — це ще й усіма можливими способами наближати перемогу України в російсько-українській війні: підготовкою кадрів оборонно-промислового комплексу, технологіями, дослідженнями, розробками.

В університеті працюють 14 факультетів, 11 навчально-наукових інститутів, декілька науково-дослідних інститутів і наукових центрів. Здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів, кандидатів і докторів наук. Університет має власне видавництво «Політехніка». Серед викладачів КПІ — більш як  500 професорів і понад 1300 доцентів.

Викладачі й студенти Київської політехніки десятиліттями змінювали світ — своїми винаходами, високим професіоналізмом і соціальною активністю. Створені у КПІ супутники працюють у космосі. Розробки КПІшників скрізь — на всіх континентах, в усіх галузях: обороні, медицині, IT, економіці. Безпілотники, роботи, теплові труби, ендопротези, електроакустичні прилади, оптико-електронні системи, ультрамембрани – все це інженерні ідеї київських політехніків.

Наукові досягнення КПІ ім. Ігоря Сікорського щорічно відзначають Державними преміями України в галузі науки і техніки. Провідну роль в організації комерціалізації результатів наукових досліджень і технічних розробок університету відіграє Науковий парк «Київська політехніка».

КПІ ім. Ігоря Сікорського співпрацює з технічними університетами десятків країн світу, багатьма міжнародними організаціями (UNESCO, UNIDO, WIPO, NATO, EDNES, ICSU, CODATA та ін.), найвідомішими корпораціями та фірмами (MOTOROLA, SIEMENS, FESTO, SAMSUNG, INTEL тощо), бере участь у міжнародних освітніх, наукових проєктах і програмах.

Університет має довгу й багату історію. Його збудували 1898-го за ініціативою магнатів-цукрозаводчиків. Сьогодні це дослідницький університет, що носить ім’я свого славетного студента — видатного авіаконструктора XX століття І. І. Сікорського.

Архів фото і відео Київської політехніки зберігає всі медіафайли, повʼязані з університетом — його історичним минулим, технічними здобутками й важливими подіями, легендарні лекції, матеріали, корисні для студентів, абітурієнтів і викладачів у всьому світі.